Esther Aggebos Gade 34 og 9 andre boliger er kommet til salg denne uge i Aarhus - se boligerne her.

dato

10 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Aarhus. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.

I hjertet af Aarhus C er to spændende ejerlejligheder netop kommet til salg.

Den første er beliggende på Esther Aggebos Gade 34, 4. Lejligheden spænder over imponerende 226 kvadratmeter med 4 rum, hvilket giver mulighed for at nyde rummelighed i byens centrum.

På Fredensgade 30, 1. tv, finder vi den anden bolig. Denne lejlighed er lidt mindre med sine 128 kvadratmeter, men tilbyder alligevel 5 rum. Ejendommen ligger på en grund på 1033 kvadratmeter, hvilket giver ekstra plads i den travle bymidte.

Prismæssigt ligger Esther Aggebos Gade 34 til en udbudspris på hele 22.900.000 kr., mens den mere kompakte hjem på Fredensgade 30 er til 6.395.000 kr. Begge boliger giver unikke muligheder for at bo centralt i Aarhus C.

Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.
Kilde: Boliga