Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Aarhus:
-
Rasmus E.
Fra Aarhus C
Tidligere tømrer, med færdigheder med håndværk og samling. Gør dette som hobby og har kun mod på mi... -
Christoffer B.
Fra Aarhus C
Mit navn er Christoffer Berg og er 26 år. Bor til dagligt i Aarhus C og arbejder som campaign speci... -
Malte R.
Fra Aarhus C
Hej! Jeg hedder Malte, er 28 år gammel og bor i Århus C. Jeg arbejde i øjeblikket i Forsvaret s...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Rikke Høyer E., Sofie Schwartz Engelsted P. og Kfh2009 -. søger hjælp til husopgaver i Aarhus
-
Tilskæring og opsætning af 5 stk akustikpaneler
Fra Rikke Høyer E. (Aarhus C)
Tilskæring med rundsav/dyksav af 5 stk akustikpaneler, så panelerne flugter med 5 cm afstand fra væ... -
Låsesmed
Fra Sofie Schwartz Engelsted P. (Aarhus C)
1. Døren til opgangen binder, hvilket gør det svært at åbne og lukke den korrekt. 2. Låsen ved vore... -
Udskiftning af dørgreb (gammel dør)
Fra Kfh2009 -. (Aarhus C)
Udskift gamle dørgreb med nye (egnet til gamle dør/greb) på 4 døre. Ved ikke om det kræver specia...
anna elena M., Allan B. og Esben G. søger hjælp til haveopgaver i Aarhus
-
Beskæring
Fra anna elena M. (Aarhus C)
gammelt æbletræ skal beskæres i topskuddene. Ca. 4 meter højt nu. Nem adgang til haven. Max grentyk... -
Havemand til forfalden havearbejde i haven til lille byhus
Fra Allan B. (Aarhus C)
Lille have på ca 100 kvm bestående af græsplæne og terrasse samt stenbede. Der ønskes hjælp til alm... -
Rens træaltan
Fra Esben G. (Aarhus C)
Min træaltan har fået en del alger og snavs over de sidste 2 vintre, så nu skal der gøres noget ved...
Jacob Lund R., Andreas Ø. og Tobias Lind J. søger hjælp til diverse opgaver i Aarhus
-
Skift af fjedre forgaffel yamaha mc
Fra Jacob Lund R. (Aarhus C)
Hej Jeg har købt et sæt progressive fjedre til min forgaffel, men ham der skulle hjælpe mig har ik... -
Reparation af carbon stel
Fra Andreas Ø. (Aarhus C)
Jeg har desværre en strukturel skade på carbonstellet af en ældre racercykel (ve. bagerste afstiver... -
Reperation af Carbon cykel
Fra Tobias Lind J. (Aarhus C)
Reperation af lille flænge (1-2cm) i Carbon stel, skal fixes med epoxy og et lag Carbon udover. Du ...