Café Gaya i Aarhus inviterer til en inspirerende dag, hvor brunch og kreativitet går hånd i hånd. Arrangementet starter kl. 10.00 med en lækker og smagfuld brunch, hvor du kan nyde maden, mens du får en historisk introduktion til kokedama-traditionen.
Lav dine egne kokedamaerEfter brunchen går planteværkstedet i gang. Her får du mulighed for at lave dine egne kokedamaer, som er smukke hængende planter. Du vil lære at binde dem og få tips til, hvordan de plejes bedst muligt. Husk at medbringe 1-3 grønne planter hjemmefra, som du ønsker at give nyt liv.
Materialer og vejledning inkluderetAlle øvrige materialer, såsom kokosfiber, mos og lædersnor til ophæng, er inkluderet i prisen. Der vil også være mulighed for at købe planter på stedet. Workshoppen er en oplagt gaveidé og mulighed for at tilbringe kvalitetstid med en ven, kæreste eller familiemedlem.
Praktisk Information
Dato: Lørdag den 15. februar 2025
Tid: Kl. 10.00-14.00
Sted: Café Gaya, Fjordsgades foreningshus, N.J. Fjords Gade 2, 8000 Aarhus C
Pris: 550 kr. inkl. brunch, undervisning og materialer
Tilmeldingsfrist: 12. februar kl. 12
Tilmelding og betaling: Klik her for tilmelding
Bemærk: Prisen inkluderer et års gratis medlemskab til Livet er en højskole.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her