Traditionen tro fejrer Manza Vinbar den nye årgang af Beaujolais med en særlig aften, hvor vinelskere kan samles om gode smagsoplevelser. Denne begivenhed finder sted hvert år den tredje torsdag i november, og i år kan gæsterne se frem til at smage den supersaftige 2025 Nouveau "A la Bade".
Tidlig seating for en hyggelig startFor dem, der ønsker at starte aftenen tidligt, tilbyder Manza Vinbar en seating fra kl. 17.00 til 19.00. Gæsterne kan ankomme mellem kl. 17.00 og 18.00 og nyde en hel flaske vin samt to portioner Boeuf Beaujolais. Denne mulighed er ideel for dem, der ønsker en tidlig og afslappet aften.
Sen seating for en stemningsfuld afslutningDen sene seating begynder kl. 19.15, og gæster kan ankomme mellem kl. 19.15 og 20.00. Her vil deltagerne også få serveret en flaske af den nye årgang samt to portioner Boeuf Beaujolais. Denne seating er perfekt for dem, der foretrækker en lidt senere start på aftenen.
Praktisk information
Dato: Torsdag den 20. november 2025
Tid: Tidlig seating kl. 17.00-19.00 / Sen seating fra kl. 19.15
Sted: Manza Vinbar, Mejlgade 36A, 8000 Aarhus C
Entré: 395 kr for to personer
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her