Den 23. marts 2025 får Aarhus en helt særlig oplevelse, når Troels Trier præsenterer sit Zombie Show i Helsingør Theater i Den Gamle By. Showet, der starter kl. 15.00, varer i to gange 45 minutter og vil tage publikum med på en rejse gennem Triers liv og karriere.
Kunstudstilling og musikalsk fortællingTroels Triers show inkluderer ikke kun musik og anekdoter, men også en pop-up kunstudstilling. Publikum har mulighed for at se og købe kunstværker og plakattryk før, efter og i pausen af showet. Kunstneren tilbyder også at tilføje en personlig hilsen på de købte værker.
Et one-man-show med personlige minderTroels Trier optræder med sit elskede keyboard og en gammel kuffert fuld af minder. Publikum kan forvente en intim og personlig oplevelse, hvor Trier deler historier fra sit lange liv med sin dobbeltgænger.
Billetter til showet kan købes online via dette link.
Praktisk Information
Dato: Søndag den 23. marts 2025
Tid: Kl. 15.00
Sted: Helsingør Theater (Den Gamle By), Viborgvej 2, 8000 Aarhus C
Entré: 250 kr. + gebyr
Arrangør: Musicbooking.dk
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her